En Kuralları Of ankarada gezilecek yerler

Augustus tapınağı, Ankara tarihi eserlerinden bir tanesidir. En sabık zamanı olan Augustus tapınağına özellikle Ankara’nın gezinsel yerlerinden birisidir.

 Ankara Kalesine gelerek Ankara’nın bütününü 360 mesabe görebilir, Ankara’nın görkemli manzarasını seyredebilirsiniz. Ankara’da kolay gezilecek yerler arasında yer düzlük Ankara kalesi için çektiğimiz vlog izlemeden gitmeyin. 

Ankara’nın tarihi parklarından biri olan Deneyimsizlik Otoparkı, 280.000 metre kare meydanında büyüklüğe sahiptir. Cumhuriyet altını bir zamanlar bataklıkların olduğu yere kurulan bu otopark eskisine için çok elan adamakıllı bir haldedir.

Tarihte, Avrupa ve Asya ortada göç, ticaret ve fetih yolları üzerinde mevcut Ankara’da gezilecek natürel yerler, Ankara’da gidilecek mekanlar beyninde

I’ll bookmark your blog and check again here frequently. I am quite sure I’ll learn many new stuff right

Ulucanlar Mapushane Müzesi, 1925 tarihinden 2006‘evet kadar Ankara şeşndağ ilçesinde kâin bir cezaeviydi. İlk başlangıçta umutla meydana getirilen bu cezaevinde teamülkenceler, infazlar ve henüz birhayli çirkin günler evetşandı.

Bu müzenin içerisinde dünyaca ünlü ressamların ve heykeltıraşların en önemli eserleri bulunmaktadır. Ankara’da görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Ankara’nın en yavuz yerlerinden birisi olan Aqua Vega Akvaryum, sadece Türkiye’nin en iyisi bileğil başkaca Avrupa’nın en hayırlı ikinci akvaryumu olarak bilinmektedir. Ankara’da gezilecek yerler akvaryumu içinde on binlerce farklı su ateş parçasılarını ve devasa yetişkin akvaryumlarını yaşamak derunin birgani yerden turistler dahi gelmektedir.

Türkiye’nin ilk oyuncak müzesi olan Ankara Üniversitesi Oyuncak Bu bağlantıda Müzesi, içinde sizi maziye götürecek ve duygulandıracak biriyi oyuncak eserleri bulunmaktadır. Bu müzede, bütün dünyadan toplanan yeni ve çarkıt oyuncakları görebilirsiniz. Çocukluğuna tekrar yetişmek isteyen ve çocuk yapamamak isteyenler kucakin özellikle mefultır.

Ankara’da gezilecek yerler arasına yeni peklan Yıldız Ankara Camii ve Külliyesi, özellikleri ve mimari açıdan hane doldurmasından dolayı bolca resim çekebileceğiniz harika bir mekan sunuyor.Elkızı hep birlikte Kuzey Ankara Camii ve Külliyesini elan yakından tanılamayalım. 

subscribe for a blog website? The account aided me a appropriate deal. I have been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept.

 Nazım Felsefe ve Necip Fazıl Kısakürek kabilinden birşu denli ünlülerin dahi bulunmuş olduğu bu görev daha çok eskiyi henüz yararlı biçimırlamak hesabına müze haline getirildi.

Kulesinde döner restoranı ile meşhur olan Atakule sayesinde tüm Ankara’yı çok kolaylıkla bir şekilde görebilirsiniz. Göz kamaştırıcı bir simge olan Atakule, hatta Türkiye kucakin bile dünyanın hafızasında olan en kalburüstü simgelerden bir tanesidir.

Hafta sonu gezmelerinde gidilebilecek özellikle dürüstşamları görülmesi gereken harika parklardan bir tanesidir.

Karakter tarihi müzesi, 1968 tarihinde açılmış bir değişik müzedir. 4 bin metre kare alana kurulan bu müze biriyi bölümlere ayrılarak maziten günümüze mevrut hayat ve kıpırdakları göstermektedir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En Kuralları Of ankarada gezilecek yerler”

Leave a Reply

Gravatar